Kosmetyki w bagażu podręcznym w samolocie

Kosmetyki w bagażu podręcznym w samolocie

Już za niedługo zaczniemy planować wakacyjne wyjazdy. Spora część z nas zapewne jako środek transportu wybierze samolot, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób przemieszczania się. Jednak u wielu osób podróż samolotem wywołuje stres. Jest to związane z lękiem przed lataniem, ale nie tylko. Negatywne emocje budzi bowiem także kontrola na lotnisku, którą należy przejść przed wejściem na pokład. Często boimy się, że w naszym bagażu podręcznym znajdzie się coś, czego nie powinno tam być. Aby stres  był mniejszy, warto zapoznać się z informacją udostępnioną przez linie lotnicze, którymi będziemy podróżować.  Mogą pojawić się minimalne różnica co do przedmiotów, które mogą znaleźć się w bagażu podręcznym, jednak podstawowe zasady będą takie same.

Jakie kosmetyki możemy zabrać ze sobą do kabiny samolotu

Przede wszystkim pamiętajmy, że w bagażu podręcznym nie mogą się znaleźć ostre przedmioty. Takie jak nożyczki, czy pilnik do paznokci. Jeśli zabieramy ze sobą maszynkę do golenia, pamiętajmy, ab była zabezpieczona plastikową osłonką. Cienie do powiek, czy puder w ostro zakończonych opakowaniach powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym.

Jeśli chodzi o kosmetyki w formie płynniej, obowiązuje jasna, przestrzegana przez wszystkie linie lotnicze zasada, od której nie ma wyjątku. W bagażu podręcznym może mieć łącznie 1 litr kosmetyków w płynie (szampon, odżywka, do włosów, tonik itp.) Każda z substancji musi znajdować się w pojemniczku o objętości nieprzekraczającej 100 ml. Następnie wszystkie te pojemniczki muszą być zamknięte w przeźroczystej, plastikowej torebce. Natomiast jeśli chodzi o bagaż rejestrowany, nie obowiązują nas żadne limity.

O tym, jaki kierunek wybrać, aby wakacje były udane przeczytasz na stronie https://www.turystykainfo.pl/