Ile włożyć do koperty idąc na ślub?

Ile włożyć do koperty idąc na ślub?

Zostałeś zaproszony na wesele i nie wiesz, jak rozwiązać kwestie? Nie masz pojęcia, jaką kwotę włożyć do koperty na prezent? W tym roku w tej kwestii sporo się zmieniło. Branża ślubna również odczuła skutki szalejącej inflacji i drastycznego wzrostu cen.  Dlatego za organizację wesela trzeba zapłacić o wiele więcej niż jeszcze w 2021 roku.  Zatem jaka kwota powinna się znaleźć w kopercie, którą mamy zamiar wręczyć młodej parze? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wybierając się na wesele w tym roku, często zastanawiamy się, jaką kwotę powinniśmy włożyć do koperty. Jest szczególnie problematyczne w przypadku wesela organizowanego przez najbliższą rodzinę.  Ponieważ koszty organizacji imprezy znaczący wzrosły na przestrzeni 2022 roku, kwoty uznawane w poprzednich latach za odpowiednie, obecnie mogą się okazać nieaktualne.

Zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą,  podarowana przez nas kwota powinny wynosić tyle, ile młoda para zapłaci na tak zwany „talerzyk”.  Do tego roku 200-250 zł było jeszcze dopuszczalną opcją. Niestety w tym rok po podwyżce cen 300-500 zł od pary wydaje się być kwotą minimalną. Warto jednak pamiętać, aby wziąć pod uwagę czynniki takie, jak miejsce organizacji wesela, wielkość miasta oraz fakt czy będzie ono jednodniowe, czy dwudniowe. Przyjęło się, że w przypadku korzystania z noclegu, powinniśmy dorzucić do koperty dodatkowe 150-200zł za parę.
Nie zapominajmy jednak o tym, że dla młodej pary najważniejsza jest nasza obecność. Nie każdy zwraca uwagę na to, czy pieniądze wydane na wesele wrócą do niego w formie prezentu.  Zatem jeśli nie stać nas na włożenie do koperty większej kwoty, nie rezygnujmy z udziału w uroczystości. Dajmy nowożeńcom tak prezent, na jaki nas stać. Bądźmy z nimi w tym wyjątkowym dniu i po prostu dobrze się bawmy.