Jak prać białe trampki?

Jak prać białe trampki?

Trampki przez wiele osób są uznawane za najwygodniejsze obuwie. Cieszą się ogromną popularnością i mają wielu fanów. Są ponadczasowe i uniwersalne. Możemy je założyć zarówno do dresu, jeansów  jak i eleganckiej spódnicy, czy letniej sukienki. Nie jest to  tajemnicą, że nie jedna panna młoda założyła je na swój ślub.  Jednak wśród wielu zalet mają jedną poważną wadę -szybko się brudzą i żółkną. W związku z czym, utrzymanie butów w idealnym stanie wymaga cierpliwości. Nie jest to jednak niemożliwe.  Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad, które pozwolą nam dłużej cieszyć się śnieżną bielą naszych ulubionych butów.

Zwykle wpadamy na pomysł, aby nasze brudzone trampki włożyć do pralki. Wrzucamy je do bębna i mamy nadzieję, że po wyciągnięciu z niego będą wyglądały jak nowe. Oczywiście, nie jest powiedziane, że tak się nie stanie. Istnieje jednak druga, mniej optymistyczna opcja. Podczas prania nasze trampki mogą się zniszczyć i rozkleić. Dlatego warto rozważyć inne opcje takie jak pranie ręczne, czy użycie specjalnego szamponu do butów. Jeśli jednak uznamy, że biel naszych butów może przywrócić jedynie pralka, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Białe trampki w pralce

Przed włożeniem butów do pralki warto wyciągnąć sznurówki, które następnie, możemy wyprać ręcznie.   Wybierzmy program o niezbyt wysokiej temperaturze. Najbezpieczniej będzie nastawić pralkę na program 30 stopni bez wirowania.  Jeśli chcemy mieć pewność.  że osiągniemy pożądany efekt, dodajmy wysokiej jakości proszek oraz płyn do prania.  Aby zadbać o to, by nasze trampki nie rozpadły się podczas prania, włóżmy je do oddzielnego worka. Może to być również większy ręcznik lub koc.  Dzięki temu buty nie będą się obijać o bęben i zmniejszy się prawdopodobieństwo ich uszkodzenia.

Na ten temat pisze także strona https://www.alegazeta.pl/