Górki Szymona. Miejsce, w którym odpoczniesz od zgiełku miasta

Górki Szymona. Miejsce, w którym odpoczniesz od zgiełku miasta

Województwo mazowieckie obfituje w miejsca, które warto zobaczyć. Nie trzeba wcale jechać daleko poza Warszawę, aby spędzić miło czas, delektując się ciszą i spokojem. Górki Szymona znajdujące się w Zalesiu Dolnym to teren oferujące liczne atrakcje na wymarzony weekend za miastem.  Oczywiście, znajdziemy tam siłownię na świeżym powietrzu, miejsce przeznaczone na ognisko, czy plac zabaw dla dzieci. Jednak poza oczywistymi propozycjami, najdziemy tam prawdziwe skarby przyrody. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują rzeka, las, a także wydmy piaskowe.

To urocze miejsce nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród turystów. Jest to niebywały plus dla osób, które lubią wypoczywać w ciszy  spokoju, z dala od głośnego   i  żądnego wrażeń tłumu.

Największą atrakcję stanowią mokradła, jeziora i pełne tajemnic lasy. Na przepełnionych ciszą wzgórzach można zapomnieć i troskach i problemach codzienności.  Zalesie Dolne skrywa wiele tajemnic nieodkrytych jeszcze przez mieszkańców stolicy oraz przyjezdnych.  Obecnie jest to część Piaseczna, jednak dawniej była to oddzielna miejscowość.

Miłośnicy piaskowych wzgórz, porośniętych sosnami, na pewno na długo pozostaną pod urokiem Górek Szymona zlokalizowanych w Piasecznie.  Podczas spaceru poleśnych wydmach można tam spotkać murawy na piaskowe oraz dywanowe. Są to zbiorowiska niewysokich traw, którym towarzyszą mchy oraz byliny.  Uroku temu miejscu dodają bez wątpienia rzeka Jeziorka, rzeczka Czarna oraz znajdujące się nieopodal, sztuczne zalewy.

Zalesie Dolne jest kompozycją architektury willowej i dzikiej natury.  Przyroda i cywilizacja żyją tam w zgodzie i wspaniale się uzupełniają.  Mieszkańcy tego miejsca na co dzień mogą delektować się śpiewem ptaków i pełną piersią wdychać zapach sosen.