Equestrian Park: Nowoczesność w harmonii z naturą

Equestrian Park: Nowoczesność w harmonii z naturą

Konstancin-Jeziorna, wieś Bielawa, położona na pograniczu stolicy kraju i gminy Konstancin-Jeziorna, stanie się siedzibą unikatowego miejsca, które będzie łączyć ze sobą elementy natury, nowoczesności oraz ekologii. Wielozadaniowy ośrodek szkoleniowy i sportowy pod nazwą Equestrian Park ma za zadanie tworzyć przestrzeń nie tylko dla sportu i rekreacji, ale również stać się miejscem rozkwitu zieleni, połączonej z nowoczesnym stylem architektonicznym, przy jednoczesnym pełnym uwzględnieniu ochrony środowiska.

Niewiele brakowało, aby ten obszerny i przez długie lata zaniedbywany teren o powierzchni ponad 8,5 hektara, usytuowany we wsi Bielawa na styku Warszawy i gminy Konstancin-Jeziorna został przeznaczony na kolejny obiekt komercyjny. Poprzedni właściciel nieruchomości miał w planach stworzenie centrum handlowego z betonowym parkingiem mogącym pomieścić setki pojazdów.

Na szczęście nieruchomość udało się zachować dzięki determinacji oraz wizji nowego inwestora, który zdecydował się na ochronę terenu zieleni i przeznaczenie go na projekt, mający szansę stać się prawdziwym azylem dla miłośników koni oraz natury. Nowatorski architektoniczny pomysł, nazwany Equestrian Park, ma na celu skupić w jednym miejscu pasję do zwierząt, piękno przyrody oraz nowoczesność w wymiarze ekologicznym.