Dwóch agresorów zaatakowało funkcjonariuszy policji w Konstancinie-Jeziornie

Dwóch agresorów zaatakowało funkcjonariuszy policji w Konstancinie-Jeziornie

W minionym tygodniu dość niepokojące wydarzenia miały miejsce w Konstancinie-Jeziornie. Policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali parę młodych mężczyzn, którzy teraz stawią czoła konsekwencjom naruszania nietykalności cielesnej służb mundurowych oraz ich obrazy. Dwudziestolatek i jego przyjaciel, który jest o rok młodszy, mogą teraz spodziewać się kary nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie rozpoczęło się, gdy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o grupie młodych osób spożywających alkohol na ulicy Bielawskiej. W odpowiedzi na te doniesienia oficer zadysponował funkcjonariuszy do zbadania sprawy. Po dotarciu na miejsce, policjanci napotkali na grupę pięciu osób, a obok nich znaleźli puste butelki po alkoholu.

Kiedy policjanci próbowali interweniować, dwaj mężczyźni zdecydowali się zachowywać agresywnie. Funkcjonariusze wezwali ich do zachowania zgodnego z prawem, jednak to wezwanie spotkało się z jeszcze większą agresją. Młodzi mężczyźni zaczęli najpierw stawiać opór, a potem przeszli do bezpośredniego ataku na funkcjonariuszy, próbując ich szarpać.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Agresorzy zostali zatrzymani na miejscu i następnie przewiezieni do komisariatu w Konstancinie-Jeziornie, gdzie czeka ich teraz proces prawny.