Nowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży już działa w uzdrowisku Konstancin- Zdrój!

Nowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży już działa w uzdrowisku Konstancin- Zdrój!

Wszystko rozpoczęło się w 2018 roku, kiedy to rozpoczął swoje działanie Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie placówka działa na zasadzie sanatorium, gdzie pacjenci nie muszą rezygnować z nauki, bo kontynuują ją w placówce.

Na Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży już działa w uzdrowisku Konstancin- Zdrój trafiają osoby w wieku od 14 do 18 lat, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi, depresją czy ciężkim stresem. Przyjeżdżają tam również dzieci i młodzież ze zdiagnozowaną depresją. Mogą być pewni, że otrzymają bezpłatną opiekę psychiatryczną i psychologiczną.

W obiekcie znajduje się również Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, która świadczy bezpłatne konsultacje psychiatryczne i psychologiczne. Aby się tam dostać, niezbędne jest skierowanie wypisane przez lekarza specjalistę lub pediatrę. Jest tu również oddział ratunkowy dla pacjentów w nagłych wypadkach, takich jak próby samobójcze.

W szpitalu z powodzeniem funkcjonuje również szkoła, w formie zajęć w Zespole Szkół Specjalnych, więc pacjenci nie muszą się obawiać o przerwanie nauki.