Decyzja o wykluczeniu prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego z Szymanowa z rejestru medycznego

Decyzja o wykluczeniu prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego z Szymanowa z rejestru medycznego

W odpowiedzi na naszą interwencję, prywatny ośrodek rehabilitacyjny położony niedaleko Warszawy, który nagle zostawił swoich pacjentów bez niezbędnej opieki, zostanie usunięty z rejestru instytucji medycznych. Wojewoda, po otrzymaniu informacji o sytuacji, natychmiast skierował do placówki kontrolę. Pacjent, który pozostał w ośrodku bez możliwości transportu do innej placówki ze względu na nagłe zamknięcie ośrodka, został przetransportowany do szpitala.

Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody mazowieckiego, poinformowała nas w czwartek, 21 września, że kontrola w placówce odbyła się natychmiastowo i z priorytetem.

Ośrodek Leonardi, położony w Szymanowie, gminie Góra Kalwaria (zaledwie parę kilometrów od uzdrowiska Konstancin-Jeziorna), został zamknięty bez wcześniejszego ostrzeżenia. W weekend rodzinny pacjentów zjeżdżały się tam masowo, aby odebrać swoich bliskich. W ostatnich dniach przed zamknięciem placówki, personel medyczny był niedostępny, a rehabilitacja oraz opieka medyczna nie były realizowane. W dodatku strony internetowe ośrodka przestały funkcjonować.