Medycyna wraca na UW

Medycyna wraca na UW

Po 70 latach przerwy na Uniwersytecie Warszawki znowu będą mogli się kształcić przyszli lekarze. O przywróceniu Wydziału Medycznego na swoim koncie w mediach społecznościowych poinformował prof. Alojzy Z. Nowak pełniący funkcję rektora warszawskiej uczelni,  Minister Zdrowia Adam Niedzielski od razu skomentował tę wiadomość jako wspaniałą szanse na rozwój dla Uniwersytetu Warszawskiego.

Dokładnie w środę, 29 czerwca w mediach społecznościowych pojawił się wpis Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, dotyczący powołania Wydziału Medycznego na warszawskiej uczelni.  UW znajduje się na pierwszym miejscu Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022. Powrót po 70 latach do kształcenia przyszłych medyków to szansa na większy prestiż i rozwój uniwersytetu.

 Aby przywrócić  Wydział Medyczny niezbędna była pozytywna opinia senatu UW.  Dzięki niej po aż 70-letniej przerwie, uniwersytet ponownie zyskał możliwość kształcenia przyszłych medyków.

 

W przemówieniu wygłoszonym przez prof. Alojza Z. Nowaka, rektora UW można było usłyszeć o ty, iż reprezentowana przez niego uczelnia jest wzorem do naśladowania, w kwestii lączenia wiedzy humanistycznej oraz medycznej.  NA uniwersytecie prowadzone są badania mające istotne znaczenie dla społeczeństwa. Rektor UW wspomniał także o osiągnięciach w takich dziedzinach jak chemia, biologia, fizyka czy sztuczna inteligencja i psychologia.  Alojz Z. Nowak podkreślił, że Wydział Medyczny będzie czerpał z interdyscyplinarności wiedzy szerzonej na uniwersytecie a także przede wszystkim z nauk, odnoszących się w bezpośredni sposób do medycyny.

 

I