Apel o wsparcie dla strażaka Bartłomieja Jakubowskiego, walczącego o życie po tragicznym wypadku

Apel o wsparcie dla strażaka Bartłomieja Jakubowskiego, walczącego o życie po tragicznym wypadku

Bartłomiej Jakubowski, długoletni strażak z Ochotniczego Zespołu Pożarniczego w Bielawie, znany z niesienia pomocy innym, teraz sam znalazł się w sytuacji, kiedy to on potrzebuje wsparcia. Ten szlachetny mężczyzna jest obecnie w szpitalu, gdzie toczy walkę o życie po groźnym wypadku drogowym. Jego bliscy oraz przyjaciele gorąco pragną przekazać apel do społeczności o donacje krwi na rzecz Bartłomieja.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek, 2 lutego, około godziny 18:00. Doszło do niego na skrzyżowaniu ulic Łukasza Drewny i Przekornej na terenie warszawskiej dzielnicy Wilanów. Bartłomiej Jakubowski jechał rowerem, gdy został potrącony przez osobowy samochód marki Toyota. Po wypadku strażak trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Pragnienie pomocy Bartłomiejowi skłoniło jego bliskich i przyjaciół, również tych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, do zorganizowania akcji pobierania krwi na jego rzecz (wszystkich grup krwi). Możliwość złożenia donacji krwi jest dostępna przez bezpośrednią wizytę w szpitalu, gdzie jest obecnie hospitalizowany Bartłomiej. Szpital znajduje się przy ulicy Wołoskiej 137 w Warszawie. Alternatywnie, można dokonać donacji we wszystkich punktach krwiodawstwa w całym kraju. Pomoc dla Bartłomieja będzie również możliwa podczas najbliższej środy, 7 lutego, między godziną 9:00 a 13:00. W tym czasie planowana jest akcja krwiodawstwa przed siedzibą magistratu w Piasecznie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5. Wystarczy poinformować personel punktu krwiodawstwa, że dawca pragnie oddać krew dla Bartłomieja Jakubowskiego, pacjenta Oddziału Intensywnej Terapii nr 3 Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA (budynek G).