Zakończenie jesiennej akcji sadzenia drzew w gminie Konstancin-Jeziorna

Zakończenie jesiennej akcji sadzenia drzew w gminie Konstancin-Jeziorna

Wspólnymi siłami mieszkańców i lokalnej administracji, Konstancin-Jeziorna, malownicza gmina położona nieopodal Warszawy, powita nadchodzącą wiosnę pełną zieleni. To efekt niedawno zakończonych jesiennych prac związanych z nasadzeniem nowych drzew. W tym roku udało się posadzić ponad 200 egzemplarzy różnych gatunków, które w najbliższych miesiącach będą ozdabiać przestrzeń miejską. Wśród nich znalazły się klony, kasztanowce, brzozy, graby, lipy, świerki oraz sosny. Na realizację tego przedsięwzięcia samorząd gminy przeznaczył kwotę przekraczającą 141 tysięcy złotych.

Jesienne nasadzenia drzew były realizowane przez dwa dni, 29 i 30 listopada. Nad całym procesem czuwał Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Konstancin-Jeziorna. Zadanie to powierzono firmie Markflor z Krakowa, która dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie.

Na terenie gminy, w kilku wybranych lokalizacjach, posadzono łącznie 214 drzew. Z tej liczby 74 to duże, wieloletnie gatunki, takie jak dęby szypułkowe, lipy europejskie, klony czerwone, olchy czarne, brzozy pożyteczne, graby pospolite czy jesiony wyniosłe i świerki serbskie. Pozostałe 140 sztuk to trzyletnie sosny zwyczajne.