Jak prace budowlane mogą wpływać na środowisko: Część terenu zalewowego Jeziorki została zasypana

Jak prace budowlane mogą wpływać na środowisko: Część terenu zalewowego Jeziorki została zasypana

Włodzimierz Wojdak, miejscowy radny, wyraził swoje obawy dotyczące prac budowlanych, które odbywają się w pobliżu sklepu Lidl na ulicy Śniadeckich. Zgodnie z jego twierdzeniami, podczas budowy zasypano część terenu zalewowego Jeziorki. Radny ostrzega, że takie działania często prowadzą do niekorzystnych skutków.

Zaznaczył również, że prace te rozpoczęły się pod koniec kwietnia. Sytuację zgłosił do lokalnej gminy, a straż miejska miała podjąć kroki w tej sprawie, jednak jak na razie nie jest jasne, w jakim stanie jest to postępowanie.

Na uwagę zasługuje także fakt, że w trakcie tych działań usunięto kilkadziesiąt drzew, co Wojdak uważa za kolejny negatywny aspekt tego projektu. Radny przypomina o wcześniejszej sytuacji przy parowozowni, gdzie również podwyższono teren, a mimo starań nie udało się go przywrócić do poprzedniego stanu. To samo stało się w rejonie Pólka.

Podkreśla on, że wszystko wydaje się być w porządku, kiedy pogoda jest dobra i poziom wody jest niski. Jednak przestrzega, że problem pojawi się, gdy nadejdzie ulewa. W takim przypadku Jeziorka może wylać, co doprowadzi do komplikacji.