Magistrat w Konstancinie-Jeziornie zamyka Łąki Oborskie dla ruchu pojazdów

Magistrat w Konstancinie-Jeziornie zamyka Łąki Oborskie dla ruchu pojazdów

Po wnioskach zgłoszonych przez obywateli, urząd miejski w Konstancinie-Jeziornie podjął decyzję o zamknięciu dla ruchu kołowego Łąk Oborskich – obszaru o dużym znaczeniu przyrodniczym. Tablice informacyjne wskazujące na nową regulację zostały już ustawione przy wejściach do grobli od strony Konstancina-Jeziorny oraz Obór. Kierowcy, którzy zignorują to ograniczenie, muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatów.

Łąki Oborskie są miejscem o unikalnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Niestety, nie wszyscy potrafili to uszanować. Częste były sytuacje, gdy teren ten był bezwzględnie niszczony przez samochody i quady. Dlatego właśnie, w odpowiedzi na apele społeczności lokalnej, władze miasta postanowiły wprowadzić pełną blokadę ruchu kołowego na tym obszarze.

Zgodnie z nowymi regulacjami, tablice o zakazie ruchu zostały umieszczone przy głównych punktach wejścia na groblę od strony Konstancina-Jeziorny i Obór. Wyjątek od nowego zakazu dotyczy jedynie pojazdów służb miejskich. Kierowcy, którzy pomimo zakazu zdecydują się na wjazd na teren Łąk Oborskich, muszą liczyć się z surowymi karami przewidzianymi w taryfikatorze mandatów.