Kraj, który warto odwiedzić podczas tegorocznych wakacji

Kraj, który warto odwiedzić podczas tegorocznych wakacji
Kraj ten uznawany jest za jeden z najmłodszych na naszym kontynencie.  Państwo zlokalizowane u wybrzeża Adriatyku graniczy z Chorwacją, Kosowem, Serbią, Bośnią i Hercegowiną, a także Albanią.  Czarnogóra, bo to właśni o niej mowa, powstała w wyniku rozpadu państwa, które tworzyła wspólnie z Serbią.  Nazwę Crna Gora używano już w XV wieku.  Kraj jest mieszanką różnych kultur i tradycji, co przejawia się w architekturze, a także kuchni. Bez problemu można tam rozpoznać wpływy tureckie, greckie oraz weneckie.

Co jeszcze warto wiedzieć

Czarnogóra może się poszczycić pięknymi, piaszczystymi plażami i urokliwymi zatoczkami. Jednak również miłośnicy górskich wędrówek nie będą rozczarowani.  Na górskich szlakach i w parkach narodowych można spędzić wiele dni i wciąż nie odkryjemy wszystkiego, co ma na nam do zaoferowania Perła Adriatyku.  Trudno oprzeć się magii małych rybackich wiosek i miasteczek bogatych w zabytki architektury. Znajdziemy tam również obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Miłośnicy przygód Jamesa Bonda  mieli okazję zapoznać się zapierającym dech w piersiach krajobrazem Czarnogóry.  W filmie pt. „Casino Royale” główny bohater zamieszkał w najbardziej znanym w kraju hotelu- Święty Stefan.
W Czarnogórze mamy okazję zakosztować dwóch odmian klimatu podzwrotnikowego. Nad morzem występuje jego wersja śródziemnomorska.  Natomiast w wyższych partach gór możemy się spodziewać chłodniejszego i bardziej ostrego powietrza. Nad brzegiem Adriatyku możemy cieszyć oczy typową, śródziemnomorską roślinnością. Znajdziemy tam  gaje oliwne, palmy, cedry libańskie oraz lasy piniowe.
Więcej pomysłów na letni wypoczynek można znaleźć na stronie https://www.hotel-europa.com.pl/