Pomysł na nordic walking w okolicy Konstancina

Pomysł na nordic walking w okolicy Konstancina

Jeśli jesteś fanem spacerów z kijkami, a znudziły ci się dotąd uczęszczane trasy, mamy dla ciebie propozycję, która na pewno przypadnie ci do gustu.

 

Pomysł na spacer z kijkami  po Warszawie

Naszą trasę rozpoczynamy na Moście Siekierkowskim. Podziwiamy panoramę Warszawy i ruszamy w drogę w kierunku Czerniakowa. Mijając sanktuarium siekierkowskie, kierujemy się w lewo. Maszerujemy Czerniakowską, następnie Wiertniczą i docieramy do centrum Wilanowa. Robimy mały postój przy zajezdni autobusowej. Po naszej prawej stronie widzimy stary cmentarz w kształcie krzyża greckiego.  Na założonym przez rodzinę Potockich cmentarzu pochowano między innymi bohaterów Powstania Styczniowego oraz powstańców  warszawskich.

Kierując się dalej, mijamy budynek poczty i udajemy się w stronę nowo powstałego osiedla. Z oddali możemy dostrzec Świątynię Opatrzności Bożej, w które pochowano m.in. ks. Jana Twardowskiego, czy R. Kaczorowskiego. W świątyni znajdują się także relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Idąc dalej, mijamy pomnik Jana Sobieskiego i jego żony Marysieńki.  Teren znajdujący się przy pałacu w Wilanowie jest idealny do pieszych spacerów. Nie będą nam tu przeszkadzać rowerzyści ani rolkarze. Pamiętajmy jednak, że wstęp do parku jest płatny. Warto obejść pałac dookoła i  przyjrzeć się zegarom słonecznym oraz płaskorzeźbom umieszczonym na elewacji budynku. W ciepłe dni miłym akcentem może być odpoczynek nad stawem lub na ławce w jednej z alei pełnych drzew. Jeśli zdecydujemy się odwiedzić Wilanów w letni  weekend,  być może natrafimy na koncert w Ogrodzie Różanym lub inne atrakcje kulturalne.

Natomiast informacje o tym, jak się ubrać i na co zwrócić uwagę podczas nordic walking znajdziesz na stronie https://sport24h.pl/