Jarmark świąteczny tuż tuż

Jarmark świąteczny tuż tuż

W Parku zdrojowym, tak jak w ubiegłych latach, już 19 grudnia rozpocznie się jarmark świąteczny. Oprócz odwiedzenie stoisk będzie można wziąć udział w paradzie ze św. Mikołajem, posłuchać kolęd i pastorałek oraz złożyć sobie życzenia i skosztować wigilijnych potraw. Po przerwie spowodowanej pandemią Covid- 19  impreza powraca ze zdwojoną siłą. W godzinach 11-19 będzie można uczestniczyć w następujących atrakcjach:

Kiermasz

Na stoiskach ustawionych zgodnie z tradycją wzdłuż głównej alei parkowej będzie można zakupić różne ciekawe wyroby. Znajdziemy wśród nich rękodzieło, świąteczne dekoracje czy zabawki dla dzieci. Będzie można również zdegustować zarówno słone jak i słodkie specjały takie jak wędliny, sery, pierniczki czy inne bożonarodzeniowe wypieki. Nie zabraknie także aromatycznych przypraw i miodów. W jarmarku udział zgłosiło aż 100 wystawców, zatem na pewno będzie w czym wybierać.

 

Propozycje dla dzieci

 

Specjalnie dla najmłodszych uczestników jarmarku, pojawi się na nim sam św. Mikołaj, który weźmie udział w paradzie razem z Rudolfem, elfami, śnieżynkami i szczudlarzami. Pochodowi będzie przygrywać folklorystyczna kapela Góralska Hora. Początek pochodu, który wyruszy spod sceny ustawionej na placu, przy pomniku św. Jana Pawła II jest zaplanowany na godz. 13:45.  Na dzieci będą czekały również inne atrakcje. Będą mogły uczestniczyć w zabawach, animacjach, oraz w warsztatach dekorowania pierniczków i tworzenia świątecznych ozdób. Pojawi się również świąteczna fotobudka i lodowisko, na którym będzie można bezpłatnie pojeździć na łyżwach w godzinach od 9:00- 21;30.

Atrakcje na scenie

Na scenie wystąpią dzieci z miejscowych szkół, uczniowie szkoły muzycznej, a także wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury. Główną atrakcja będzie koncert kolęd i pastorałek oraz spektakl ” Opowieść o zapomnianych zabawkach”.

 

Wigilia Miejska

Nie zabraknie również tradycyjnej części jarmarku świątecznego jakim jest Wigilia Miejska.  Życzenia będą składać burmistrz gminy oraz przewodnicząca rady miejskiej. Pojawią się również świąteczne potrawy: barszcz z uszkami oraz pierogi z kapustą i grzybami. Natomiast harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin będą mieli do przekazania mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.