Gwałtowna burza powoduje szkody na terenie powiatu: najbardziej dotknięte miejsca to Konstancin i Bielawa

Gwałtowna burza powoduje szkody na terenie powiatu: najbardziej dotknięte miejsca to Konstancin i Bielawa

Intensywna burza, która przetoczyła się nad powiatem wieczorem, spowodowała szereg zniszczeń. Najwięcej szkód odnotowano w dwóch miejscach – Konstancinie i Bielawie, gdzie silny wiatr powalił drzewa w pobliżu instytucji edukacyjnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert hydrologiczny, ostrzegając, że burzowe warunki pogodowe z silnym deszczem i wiatrem jeszcze się nie skończyły.

Zespół Ratownictwa Pożarniczego musiał interweniować w wielu miejscach z powodu uszkodzeń spowodowanych przez gwałtowne opady deszczu i silne podmuchy wiatru. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informuje, że nadal prowadzone są działania mające na celu usunięcie skutków burzy. – Czynimy starania aby usunąć liczne drzewa, które upadły w wyniku burzy. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Konstancinie przy ulicy Szkolnej, gdzie drzewa upadły na zaparkowane samochody. Szczęśliwie nikt nie został ranny – informuje młodszy brygadier Łukasz Darmofalski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. W Bielawie natomiast, drzewo przewróciło się na plac zabaw znajdujący się na terenie przedszkola. Na szczęście także w tym przypadku nie odnotowano żadnych ofiar.

Po intensywnych opadach deszczu, wiele ulic jest zalanych wodą. – Sytuacja w Józefosławiu jest niestabilna, a stan rzeczy w Julianowie można określić jako tragiczny – komentuje Maciej Dłużniewski, członek rady miejskiej w Piasecznie, który obserwował skutki burzy na północy gminy. – Po rozmowach z mieszkańcami Julianowa jasno wynika, że problem zalewania domów i posesji jest coraz poważniejszy. Ta sytuacja była dzisiaj mocno podkreślana podczas Sesji Rady Gminy przez Panią Sołtys Julianowa Agatę Jachowicz. Mam nadzieję, że szybko znajdziemy skuteczne rozwiązania dla tych problemów – dodaje radny.