Uruchomiono projekt modernizacji sieci kanalizacyjnej na ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Konstancinie-Jeziornie

Uruchomiono projekt modernizacji sieci kanalizacyjnej na ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Konstancinie-Jeziornie

W gminie Konstancin-Jeziorna, na ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego, rozpoczyna się wielka inwestycja dotycząca modernizacji sieci kanalizacyjnej. Prace te, które startują już w najbliższy wtorek (11 czerwca), wprowadzą pewne utrudnienia dla mieszkańców i gości odwiedzających Park Zdrojowy. W związku z planowanymi pracami, droga zostanie tymczasowo zwężona i nałożony będzie zakaz parkowania.

Projekt rozbudowy infrastruktury sanitarnej realizowany przez gminę Konstancin-Jeziorna to znaczący krok naprzód w zakresie lokalnej infrastruktury. Kontrakt na wykonanie tej inwestycji 30 kwietnia 2024 roku podpisała firma IBF Sławomir Dymowski. Według umowy, wartość całego projektu wynosi 694,4 tys. zł.

Prace modernizacyjne związane z tą inwestycją niestety wpłyną na codzienne funkcjonowanie mieszkańców oraz turystów korzystających z atrakcji Parku Zdrojowego. Od dnia rozpoczęcia prac, aż do końca października 2024 roku, ulica Józefa Ignacego Kraszewskiego zostanie zwężona na odcinkach, gdzie będą prowadzone roboty drogowe. Dodatkowo, wprowadzony zostanie zakaz parkowania oraz ograniczenie prędkości. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na nowe znaki drogowe oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się po zmienionej infrastrukturze drogowej.