Parafialna uroczystość Dnia Rodziny i Dziecka przyciągnęła tłumy w Konstancinie-Jeziornie

Parafialna uroczystość Dnia Rodziny i Dziecka przyciągnęła tłumy w Konstancinie-Jeziornie

Wielotysięczny tłum zgromadził się podczas Parafialnego Dnia Rodziny i Dziecka, zlokalizowanego w Konstancinie-Jeziornie. Społeczność lokalna i parafianie nie byli jedynymi uczestnikami tego wydarzenia.

Początek uroczystości zaznaczyła wspólna Msza Święta, odprawiona przez księdza Adama – autora również homilii. Bezpośrednio po godzinie 13:00, oficjalne otwarcie imprezy przeprowadzili razem z wikariuszem Michał Wiśniewski – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna oraz Karolina Komar-Osińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Piknik składał się z dwóch stref: animacyjnej, umiejscowionej na placu okalającym kościół, gdzie każdy miał możliwość skorzystania za darmo z rozmaitych atrakcji takich jak: dmuchańce, malowanie twarzy, duże bańki mydlane czy popcorn i wata cukrowa. Serce pikniku stanowiło jednak centrum ogrodu plebani – miejsce, gdzie zlokalizowana była scena oraz strefa gastronomiczna. Parafianie samodzielnie zorganizowali strefę słodkości i grilla, gdzie każdy mógł odpocząć, usiąść i zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Na scenie wystąpił długo oczekiwany przez wielu zespół „Małe TGD”. Przestrzeń przed sceną szybko zapełniła się tłumem fanów pragnących posłuchać największych przebojów zespołu, takich jak: „Góry do góry”, „Dzień dziecka” czy „Tobosco”. Po koncercie artyści nie spieszyli się z opuszczeniem Skolimowa – każdy kto chciał mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zespołem oraz zakupić płytę.

Do późnych godzin wieczornych trwały dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów. Wśród nich znalazły się: występ wokalny Zuzi Komorowskiej, Quiz wiedzy o Parafii, zabawy i konkursy prowadzone przez animatorkę, a także wieczorne tańce i apel jasnogórski, który oficjalnie zakończył wydarzenie.