Odbył się kolejny Jarmark Kultury Urzecza z mnóstwem atrakcji dla mieszkańców

Odbył się kolejny Jarmark Kultury Urzecza z mnóstwem atrakcji dla mieszkańców

W minioną niedzielę, malowniczy Park Zdrojowy stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Niewielka odległość od amfiteatru przyciągnęła tłumy na kolejną edycję Jarmarku Kultury Urzecza. Organizatorzy przygotowali wiele interesujących atrakcji, mając na uwadze różne grupy wiekowe uczestników.

Jednym z głównych punktów programu był koncert zespołu Czeremszyna. Zaproszeni na jarmark artyści swoim występem przyciągnęli rzesze słuchaczy. Niezwykle popularna okazała się również wystawa pt. „Nad Wisłą, na Urzeczu. Tu było żyć trudno, ale się opłacało…”, podczas której zwiedzający mogli poznać historię regionu dzięki przewodnictwu dr Łukasza Maurycyego Stanaszka oraz Mariusza Raniszewskiego.

Dodatkowo, goście mogli zobaczyć zrekonstruowaną wioskę flisacką, znaną jako binduga i uczestniczyć w warsztatach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też przejażdżki tradycyjnymi łodziami pychówkami po urokliwym Jeziorce. Zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni turyści, z entuzjazmem korzystali z atrakcji.

Szczególnie dzieci cieszyły się z możliwości korzystania z monidła umożliwiającego robienie pamiątkowych zdjęć. Grafika na nim była oparta na historycznej pocztówce ilustrującej tradycyjne stroje regionu Urzecza.