Wiosenne prace remontowe na drogach gminnych w Konstancinie-Jeziornie rozpoczęte

Wiosenne prace remontowe na drogach gminnych w Konstancinie-Jeziornie rozpoczęte

Prace związane z wiosennym utrzymaniem i remontem dróg gruntowych w Konstancinie-Jeziornie właśnie ruszyły. Pierwsze etapy prac będą obejmowały odcinki ulicy Elektrycznej oraz ulicy Przyrzecze. Następne działania remontowe będą stopniowo realizowane na tych drogach, które najbardziej potrzebują naprawy.

Znamy już nazwę firmy, która w tym roku będzie odpowiedzialna za bieżące utrzymanie nieutwardzonych dróg gminnych w Konstancinie-Jeziornie. South Stream z Kotorydza to jedyna firma, która złożyła ofertę w przetargu publicznym. Umowa z przedsiębiorstwem została podpisana w ostatnią środę, 24 kwietnia, co pozwoli pracownikom drogowym rozpocząć równanie nawierzchni dróg już w najbliższych dniach. Jak wcześniej wspomniano, początkowo prace zostaną przeprowadzone na wybranych fragmentach ulic Elektrycznej oraz Przyrzecze. Kolejne kroki naprawcze będą prowadzone sukcesywnie, pod warunkiem sprzyjających warunków pogodowych, na tych drogach, których stan techniczny jest niezadowalający.

Remonty obejmują różne zadania, w tym eliminację nierówności przez równanie i profilowanie nawierzchni; renowację powierzchni z kruszywa betonowego, destruktu lub kamienia naturalnego. Całkowita wartość umowy przekracza 1,6 miliona złotych.