Rowerzysta potrącony na skrzyżowaniu ulic Jeżewskiego i Rosoła: interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Rowerzysta potrącony na skrzyżowaniu ulic Jeżewskiego i Rosoła: interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Na ulicy Jeżewskiego w dzielnicy Kabaty w Warszawie miało miejsce zdarzenie drogowe, do którego doszło około godziny 16. Sytuacja miała miejsce na przejeździe dla rowerów, który jest wyposażony w odpowiednią sygnalizację świetlną.

Niestety, doszło tam do tragicznego zdarzenia, kiedy to samochód marki Toyota uderzył w rowerzystę. Zarówno kierujący pojazdem mechanicznym, jak i rowerzysta byli trzeźwi podczas incydentu – poinformował Rafał Markiewicz, sierżant sztabowy z warszawskiej Komendy Stołecznej Policji.

Strażacy z jednostki ursynowskiej szybko przybyli na miejsce zdarzenia, gdzie udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Dodatkowo strażacy mieli za zadanie zapewnić bezpieczne lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec lądował na ulicy Rosoła. Przez krótki czas, ruch na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Jeżewskiego musiał zostać zatrzymany.

Załoga helikoptera przetransportowała poszkodowanego rowerzystę do najbliższego szpitala. Obecnie trwają policyjne badania mające na celu ustalenie przyczyn wypadku. Istotnym jest ustalenie, czy rowerzysta podczas zdarzenia miał zielone, czy czerwone światło.