77 mln zł – tyle kosztowała działka w centrum Warszawy, sprzedana przez syndyka upadłościowego

77 mln zł – tyle kosztowała działka w centrum Warszawy, sprzedana przez syndyka upadłościowego

Przy ulicy Grzybowskiej oraz Alei Jana Pawła II w centralnej części Warszawy znajdowała się działka, która została właśnie sprzedana za sumę 77 milionów złotych. Ta nieruchomość jest otoczona z jednej strony przez okazały, 155-metrowy wieżowiec Q22, a z drugiej – przez budynek mieszkalny. Sprzedającym był syndyk masy upadłości firmy Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa z Warszawy.

Właśnie tam, w sercu stołecznego miasta, doszło do transakcji sprzedaży działki. Co ciekawe, umowa sprzedaży jest zobowiązaniem warunkowym. Oznacza to, że dokument przenoszący prawo użytkowania wieczystego nieruchomości podpisany zostanie najpóźniej do 10 maja. Wszystko jednak zależy od decyzji M. St. Warszawy, które posiada prawo pierwokupu i może z niego skorzystać.

Role syndyka masy upadłości Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pełni Marcin Kubiczek. To dzięki niemu udało się sprzedać nieruchomość i zgromadzić środki pieniężne w ciągu zaledwie 9 miesięcy od momentu, kiedy sąd wyznaczył go na to stanowisko. Decyzję o sprzedaży działek z wolnej ręki podjęła Rada Wierzycieli Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w sierpniu 2023 roku.