IX Bal Charytatywny Stowarzyszenia Auxilium: Karnawałowe wspieranie osób niepełnosprawnych

IX Bal Charytatywny Stowarzyszenia Auxilium: Karnawałowe wspieranie osób niepełnosprawnych

Niedawno, podczas ostatniego weekendu karnawału, w Hotelu Borowina w Konstancinie-Jeziornie odbyło się już dziewiąte, doroczne wydarzenie – bal charytatywny, zorganizowany przez stowarzyszenie Auxilium. To społeczne zgromadzenie powstało w 2012 roku i od niemal 12 lat angażuje się w działania na rzecz osób o ograniczonej sprawności.

Tradycyjny bal miał specjalną misję – jak każdego roku, całkowity dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie osób niepełnosprawnych. Przez ostatnie kilka lat, głównym celem tej imprezy jest zebranie środków na stworzenie „przystani” – specjalnego miejsca dla osób po zakończeniu edukacji specjalnej, gdzie mogliby kontynuować swój rozwój. Nieustannie poszukują oni odpowiedniego lokalu do realizacji planów, niestety dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatów.

Marcin Ciepieniak ze stowarzyszenia Auxilium nie traci nadziei. Wypowiada się o determinacji w poszukiwaniu idealnego miejsca: „Pomimo trudności, nie rezygnujemy. Wielu ludzi dobrej woli, których spotykamy na naszej drodze, a także hojność naszych przyjaciół, sprawiają, że wierzymy w powodzenie naszej misji”.

Podczas sobotniego balu panowała znakomita atmosfera. Uczestnicy bawili się doskonale, a zebrane fundusze przekroczyły oczekiwania. Marcin Ciepieniak wyraża swoją wdzięczność: „Chciałbym serdecznie podziękować naszym sponsorom i darczyńcom za ciągłe wsparcie naszej działalności. Dziękujemy również naszym gościom za fantastyczną atmosferę oraz za rekordowy wynik Licytacji Rzeczy Pięknych”.