Arche planuje rewitalizację zabytkowego zespołu budynków Papierni Dolnej w Mirkowie

Arche planuje rewitalizację zabytkowego zespołu budynków Papierni Dolnej w Mirkowie

Rozważane jest oddanie w ręce firmy Arche, działającej w branży nieruchomości, zespołu budynków Papierni Dolnej w Mirkowie do przeprowadzenia procesu rewitalizacji. Celem spółki jest nadanie temu miejscu unikalnego, nowego charakteru. Właściwie to złożono już wniosek do lokalnego burmistrza Konstancina-Jeziorny o wydanie decyzji dotyczącej środowiska, która umożliwi realizację tego projektu.

W kwietniu poprzedniego roku na terenach dawnego zakładu produkującego papier, położonego przy ul. Mirkowskiej 45 i obecnie będącego własnością Arche, odbyła się konferencja prasowa poświęcona przyszłym koncepcjom zagospodarowania tej miejsca. Firma Arche jest znana z inwestowania w nieruchomości o znaczeniu historycznym i ma w tym zakresie bogate doświadczenie. Główny architekt Arche, Piotr Grochowski, podkreślił, że odnowienie starej fabryki papieru to zadanie wymagające ogromnego zaangażowania.

Grochowski stwierdził, że priorytetem jest ochrona tego obiektu, co jest zgodne z podstawowymi założeniami firmy. Następnie planuje się wprowadzenie nowych funkcji dla tego miejsca. Inwestor ma w planach rekonstrukcję wcześniej wyburzonego fragmentu papierni, ale w zupełnie nowym wydaniu.

Obiekt po rewitalizacji ma pełnić wiele funkcji. Przewiduje się głównie działalność o charakterze hotelowo-konferencyjnym i eventowym. Planowane są również różne usługi oraz budowa mieszkań (z zaplanowanym budynkiem o czterech kondygnacjach o podwyższonym standardzie, co będzie pasować do charakterystyki uzdrowiska, z dodatkową ilością obszarów zielonych i miejsc rekreacyjnych).