Otwarcie przetargu na modernizację drogi nr 721 pomiędzy Piasecznem i Konstancinem

Otwarcie przetargu na modernizację drogi nr 721 pomiędzy Piasecznem i Konstancinem

Na kompleksową przebudowę drogi wojewódzkiej numer 721, łączącej Piaseczno z Konstancinem-Jeziorną, zaplanowano przetarg. Budżet zarezerwowany na ten cel wynosi blisko 95 milionów złotych. Czy propozycje zgłoszone przez potencjalnych wykonawców są atrakcyjne?

Jednym z największych atutów tego przetargu jest brak nieprzyjemnych niespodzianek, które zazwyczaj wiążą się z rozmijającymi się kosztorysami zleceniobiorców i planowanym budżetem na realizację inwestycji infrastrukturalnych. Po publicznym otwarciu ofert na modernizację pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 721, wiele osób odetchnęło z ulgą – oferty nie były zawyżone.

Przebudowa omawianej arterii komunikacyjnej to długo wyczekiwane wydarzenie dla mieszkańców Piaseczna i Konstancina. Najbardziej utrudnienia spowodowane brakiem modernizacji drogi odczuwają piesi i rowerzyści. Aktualnie brakuje tam bowiem zarówno ścieżki rowerowej, jak i chodnika, a nawet utwardzonego pobocza. Wszystko to sprawia, że poruszanie się wzdłuż jezdni jest trudne, zwłaszcza podczas deszczowej pogody. Dodatkowo, intensywny ruch drogowy – średnio 18 tysięcy samochodów dziennie – powoduje, że rowerzyści muszą poruszać się z dużą ostrożnością.