Początek montażu miejskich ozdób świetlnych

Początek montażu miejskich ozdób świetlnych

W urokliwym uzdrowisku, jakim jest Konstancin-Jeziorna, coroczna tradycja dekoracyjna nabrała kolorów. Otóż, w czwartek 7 grudnia rozpoczęły się prace związane z instalacją świątecznej iluminacji, która ma na celu stworzenie magicznego klimatu przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Pierwsze świąteczne elementy ozdobne można już dostrzec w Parku Zdrojowym, który jest jednym z kluczowych miejsc wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Dodatkowo, budynek Urzędu Miasta i Gminy w Konstancinie-Jeziornie również został odpowiednio udekorowany. Na jego fasadzie zauważyć można kurtyny wytworzone z diod LED, a dodatkowo na elewacji frontowej umieszczono okolicznościową grafikę z życzeniami świątecznymi.

Niebawem ozdoby świetlne pojawią się także na latarniach ulicznych wzdłuż kilku ważnych arterii komunikacyjnych miasta, takich jak ulica Warszawska, Wilanowska, Piaseczyńska czy Bielawska. W planach jest także dekoracja rond miast partnerskich, czyli Saint-Germain-en-Laye i Denzlingen, a także rond Armii Krajowej i imienia Jana Pawła II. Zaplanowano w tym roku montaż prawie 400 elementów świetlnych, które stanowią zarówno własność gminy, jak i są wynajęte.

Iluminacja będzie cieszyć oczy mieszkańców Konstancin-Jeziorny do 17 stycznia nadchodzącego roku. Warto dodać, że partnerem i sponsorem całego przedsięwzięcia jest Polskie Sieci Elektroenergetyczne, pełniące rolę operatora systemu przesyłowego energii elektrycznej na terenie kraju.