Połączenie między Gassą i Karczewem zawieszone

Połączenie między Gassą i Karczewem zawieszone

Od dzisiejszego dnia serwis promowy łączący Gassy i Karczew nie jest już wykorzystywany. Zamknięcie sezonu przypada na wcześniejszą datę niż zazwyczaj, co jest rezultatem kłopotów technicznych i nadmiernego obciążenia jednostki.

Usługi promowe w Gassach oferowane są od roku 2014. Niemniej jednak, ostatnie lata okazały się wyjątkowo trudne dla usługodawcy, jako że przewóz nie osiągał już zadowalającego zysku. W poprzednim roku przewoźnik rozważał zawieszenie swojej działalności. Mimo to, postanowił podjąć jeszcze jedno ryzyko. Tegoroczny sezon promu łączącego Gassy i Karczew rozpoczął się 21 kwietnia i zakończył pierwszego listopada. Obecnie jednostka jest demontowana. Skontaktowaliśmy się z Jackiem Jopowiczem, który przez wiele lat prowadził ten biznes wspólnie ze swoim bratem, w celu uzyskania jego opinii na temat tegorocznego sezonu.

Bez ogródek przyznaje Jacek Jopowicz: „Wyszliśmy na zero”. Przez znaczną część sezonu poziom wody był wyjątkowo niski, co powodowało przeciążenie silników promu. Pierwszy uległ awarii wał, a później półka. Te problemy techniczne były jednym z powodów wcześniejszego zakończenia sezonu. W poprzednim roku operowaliśmy do połowy listopada, a w latach wcześniejszych nawet dłużej.