Operacja "Jesteś widoczny" – Specjalistyczna Służba Ratownicza promuje bezpieczeństwo dzięki odblaskom

Operacja "Jesteś widoczny" – Specjalistyczna Służba Ratownicza promuje bezpieczeństwo dzięki odblaskom

Akcję na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych pod hasłem „Jesteś widoczny” zainicjowała Służba Ratownictwa Specjalistycznego. Celem tej inicjatywy jest uświadamianie społeczeństwu znaczenia noszenia elementów odblaskowych. W ramach tego przedsięwzięcia, specjalne opaski odblaskowe zostały umieszczone w strategicznych miejscach takich jak Piaseczno, Konstancin-Jeziorna oraz Góra Kalwaria. Owijane są one wokół słupów, skąd każdy przechodzień może je sobie zabrać i poprawić swoją widoczność po zmroku.

Debiut akcji miał miejsce w Parku Zdrojowym, gdzie odblaski pojawiły się w pobliżu pomnika Jana Pawła II. To tam pracownicy Służby Ratownictwa Specjalistycznego rozmieszczali odblaski i zachęcali przechodniów do ich zabierania. Dodatkowo, charakterystyczne opaski można znaleźć przy Centrum Handlowym Stara Papiernia.

Promocja bezpiecznego poruszania się po zmroku nie ominęła również Piaseczna, gdzie nocą na rynku, przy budynku urzędu gminy i stacji PKP, pojawiły się odblaski. Ta prospołeczna akcja ma na celu podkreślenie, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest bycie dobrze widocznym na drodze po zmierzchu.