Debata na temat budowy linii tramwajowej do Konstancina-Jeziorny

Debata na temat budowy linii tramwajowej do Konstancina-Jeziorny

W obliczu zastoju, jaki nastał w kwestii budowy obwodnicy Konstancina, pewien mieszkaniec podczas ostatniej sesji rady miejskiej postawił pytanie czy istnieje szansa na doprowadzenie do uzdrowiska linii tramwajowej. Wiele lat temu pojawiły się już pierwsze rozmowy na temat tego pomysłu.

Obecnie realizowany jest projekt dotyczący trasy tramwajowej prowadzącej do Wilanowa, który jest największym przedsięwzięciem tego rodzaju w Polsce. Celem inwestycji jest stworzenie połączenia między Wilanowem a Wola, Ochota i Mokotowem poprzez linię o długości blisko 19 kilometrów, której oddanie do użytku planowane jest na przyszły rok. Odległość pomiędzy Wilanowem a Konstancinem-Jeziorną wynosi około 9 kilometrów, stąd wiele osób nurtuje myśl o przedłużeniu linii tramwajowej jeszcze bardziej na południe. Niemniej, już dekadę temu, wśród propozycji nowych tras tramwajowych w stolicy, wymieniona została także możliwość realizacji linii do Konstancina.

Jeden z mieszkańców podczas sesji zaproponował powrót do omówionego przed laty pomysłu. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zapewnił, że kwestia doprowadzenia tramwaju do uzdrowiska była już poruszana podczas rozmów z prezesem Tramwajów Warszawskich.