Rozstrzygnięcie Budżetu Obywatelskiego na nadchodzący rok

Rozstrzygnięcie Budżetu Obywatelskiego na nadchodzący rok

Podsumowanie głosowania nad Budżetem Obywatelskim na najbliższy rok przyniosło nam konkretne rezultaty. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zrealizowanych łącznie siedem projektów, których koszt wyniesie mniej więcej 200 tysięcy złotych.

Do urn wyborczych podczas procedury głosowania nad budżetem obywatelskim podeszło niemal 2300 osób. Propozycja, która zdobyła największe uznanie społeczności (liczbę 534 głosów), dotyczyła instalacji żagli przeciwsłonecznych na placu zabaw zlokalizowanym na osiedlu Mirków.

Ciekawie zapowiadają się kolejne pomysły, które otrzymały wystarczającą ilość głosów do realizacji. Znalazły się wśród nich m.in.: naprawa ulicy Wiosennej w miejscowości Słomczyn, piknik o tematyce historyczno-edukacyjnej pod hasłem „Bądź sprawny jak Zawiszak”, sesje bezpłatnych ćwiczeń dla kręgosłupa na terenie Słomczyna (obejmujących jogę, zumbe i stretching), Dni Kultury Francuskiej, Gminne Święto Strażaka w Parku Zdrojowym oraz inicjatywa zorganizowania letnich, sportowo-rekreacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Każde z powyższych przedsięwzięć ma szansę na realizację już w nadchodzącym roku. To dzięki aktywności obywateli, którzy przystąpili do głosowania, udało się wyłonić projekty zasługujące na wsparcie finansowe z Budżetu Obywatelskiego.