Pod znakiem żałoby: Strata cenionej nauczycielki Haliny Kubiny

Pod znakiem żałoby: Strata cenionej nauczycielki Haliny Kubiny

Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o odejściu Haliny Kubiny, długoletniej pedagog i dyrektor w Liceum Ogólnokształcącym im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie. Przez lata nieoceniona nauczycielka języka rosyjskiego, zdobywała uznanie i szacunek nie tylko swoją wiedzą, ale również ciepłem i zaangażowaniem. Pełniła także funkcję dyrektor tej placówki edukacyjnej w latach 1999-2007.

Wiele serdecznych wspomnień łączy się ze słowami jednej z absolwentek, która przywołuje swój strach z pierwszej klasy przed panią Kubiną. Ten strach jednak szybko przemienił się w szacunek i sympatię, które skłoniły ją do podjęcia decyzji o zdawaniu matury z języka rosyjskiego.

Komunikat o jej śmierci przekazała Aleksandra Fusek, była wicedyrektor tej szkoły, wyrażając głęboki żal przez całą społeczność szkolną. Informację tę opublikowała na forum grupy absolwentów. Opisała panią Kubiną jako niezapomnianą osobę, którą cechowała zawsze radosna postawa. Niestety, mimo nieustającej walki, nie udało jej się pokonać ciężkiej choroby.