Polscy Młodzi Kickbokserzy na Mistrzostwach Europy w Istambule

Między 25 sierpnia a 3 września, turecki Istanbul stał się gospodarzem dla Mistrzostw Europy Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Zmagania przyciągnęły prawie 1700 uczestników z 38 różnych krajów. W reprezentacji Polski, która liczyła 130 osób, znalazło się 10 ambitnych sportowców z klubu X Fight z Piaseczna.

Ogromne emocje i satysfakcję przyniosły występy naszych najmłodszych zawodników. Nadia Korda walczyła w kategorii wagowej do 30 kg i doszła aż do finału, gdzie niewielką różnicą punktów przegrała z Alicją Gil, swoją wieloletnią konkurentką z kadry. Mimo to, Nadia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy w tej kategorii. Wraz z trzema innymi zawodniczkami reprezentowała Polskę również w rywalizacji drużynowej. Polski zespół okazał się bezkonkurencyjny, a dziewczyny, w tym Nadia, zostały Mistrzyniami Europy w kategorii wiekowej Dzieci (7-9 lat). Równie dobra forma dopisała najmłodszemu zawodnikowi, Wiktorowi Lachowi, rywalizującemu w kategorii wagowej do 36 kg. W swojej kategorii, Wiktor uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. W rywalizacji drużynowej dotarł aż do finału, gdzie po zaciętej walce z drużyną z Anglii zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy.

Julia Marczyńska, która startowała w grupie wiekowej Kadetek młodszych (10-13 lat) w formule Pointfighting, o włos przegrała szansę na medal. Po bardzo wyrównanym pojedynku, przegrała z bułgarską zawodniczką jednym punktem i nie udało jej się przejść do strefy medalowej.

Sebastian Jędraś potwierdził swoją pozycję w czołówce europejskich kickbokserów juniorskich. Sebastian zdobył brązowy medal w formule Light contact. Niestety, w formule Kick Light zabrakło mu dosłownie dwóch trafień, aby pokonać zawodnika z Rumunii i znaleźć się w strefie medalowej Mistrzostw.

Ponadto, reprezentację Polski na Mistrzostwa Europy uzupełniali: Karolina Chuda (Kadet mł), Adam Bachman (Kadet st), Bartosz Dobrowolski (Kadet st), Marek Helak (junior), Oliwia Maj (junior), Daria Niciporuk (junior). Mimo ich świetnej postawy, nie udało im się przejść przez fazę eliminacji i w końcowej klasyfikacji uplasowali się poza podium.