Stacja kolejowa w Ożarowie Mazowieckim z nowymi, dostosowanymi peronami

Stacja kolejowa w Ożarowie Mazowieckim z nowymi, dostosowanymi peronami

Od momentu korekty rozkładu jazdy, podróżujący korzystają z dwóch świeżo powstałych peronów na stacji w Ożarowie Mazowieckim. Wykonane zostały one z myślą o osobach niepełnosprawnych, ułatwiając im dostęp do pociągów. Nowoczesne perony wpływają na zwiększenie komfortu pasażerów. Przedtem, poprawę dostępu do kolejowych pojazdów zapewniło przejście podziemne, które łączy perony z miastem. Wszystko to jest częścią projektu o wartości około 127 milionów złotych, finansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dwa nowe perony wyspowe na stacji w Ożarowie Mazowieckim są dostępne od 3 września. Stworzono je tak, aby spełniały potrzeby osób z ograniczeniami ruchowymi. Każdy z nich posiada funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne oraz ławki dla podróżnych. Dodatkowo, obok peronów znajdują się nowo wybudowane wiaty nawiązujące swoim stylem do oryginalnego, historycznego zadaszenia stacji. Poprzednie konstrukcje zostały rozebrane.

Sierpień przyniósł udostępnienie przejścia podziemnego, które umożliwia bezpieczne i wygodne dotarcie do pociągów. Przejście wyposażone jest w windy oraz schody i połączone jest zarówno z jedną, jak i drugą strona miasta. Zastąpiło ono starą kładkę stacyjną.

Jak mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury, modernizacja stacji w Ożarowie Mazowieckim to ważny krok ku poprawie dostępności polskiej kolei. Mieszkańcy teraz mogą korzystać z komfortowej stacji, skąd odjeżdżają pociągi do Warszawy czy Sochaczewa. To zachęcenie dla Polaków do korzystania z transportu kolejowego – bezpiecznego, ekologicznego i komfortowego.

Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dodaje, że modernizacja stacji w Ożarowie Mazowieckim to jeden z wielu projektów realizowanych przez PLK SA na terenie aglomeracji warszawskiej mających na celu usprawnienie komunikacji ze stolicą. Przebudowa torów na stacji pozwoli na wprowadzenie większej liczby pociągów oraz sprawniejsze połączenia między Warszawą a Kutnem.