Apel lokalnych mieszkańców o zwiększenie częstotliwości kursów autobusowych

Apel lokalnych mieszkańców o zwiększenie częstotliwości kursów autobusowych

Rozpoczynając od kilku lat temu, mieszkańcy Piaseczna i Konstancina-Jeziorny zaczęli zauważać, że autobus na linii 724, który jeździ do Warszawy, nie jest dostępny tak często, jak by powinien. Takie spostrzeżenie podkreślił konstanciński radny, Krzysztof Bajkowski, który wyraził swoje obawy dotyczące niewystarczającej liczby kursów, szczególnie w okresach szczytowego ruchu.

Opinie dotyczące niewielkiej liczby kursów autobusu linii 724 nie są nowością. Już kilka lat temu matki przewożące swoje dzieci do Centrum Zdrowia przy ulicy Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornie zgłaszały tę kwestię. Inna grupa osób nieszczególnie zadowolonych z bieżących rozkładów jazdy to pracownicy dojeżdżający do Warszawy oraz studenci podróżujący do warszawskich szkół. Oni również utrzymują, że powinno być więcej kursów.

W ostatnim czasie mieszkańcy Skolimowa również zaczęli wyrażać swoje zaniepokojenie tą sytuacją. W odpowiedzi, podjęli działania, składając wniosek o zwiększenie liczby kursów autobusu 724 jako jedno z zadań w ramach budżetu obywatelskiego powiatu na nadchodzący rok.