Wspomnienie o zasłużonym strażaku: Jacek Bujańczyk nie żyje

Wspomnienie o zasłużonym strażaku: Jacek Bujańczyk nie żyje

Portal społecznościowy Facebook stał się miejscem żałobnej wiadomości, która rozprzestrzeniła się wśród mieszkańców Konstancina-Jeziorny w województwie mazowieckim. Straż Pożarna w tym mieście podzieliła się z ich społecznością informacją o śmierci Jacka Bujańczyka, 59-letniego strażaka. W swoim wpisie, strażacy opisali go jako osobę, która niezliczoną ilość razy odważnie stawała do walki z zagrożeniami, ratując zarówno życie, jak i mienie lokalnej społeczności.

Tego wieczoru 20 sierpnia, na oficjalnym profilu Straży Pożarnej Konstancin-Jeziorna na Facebooku pojawiło się ostatnie pożegnanie dla zmarłego strażaka. Uczynili to za pomocą skromnych, lecz głęboko wzruszających słów. Publikując czarno-białe zdjęcie Jacka Bujańczyka, opatrzone poruszającym wpisem, oddali hołd swojemu zmarłemu kolegą i przyjacielowi.

W swoim wpisie, strażacy podkreślili jak Bujańczyk wielokrotnie udowodnił swoją odwagę i determinację podczas nieskończonej liczby akcji ratunkowych, z pełnym zrozumieniem i wcielaniem w życie idei i wartości przewodnich dla strażaka-ochotnika. Zwrócili uwagę na wiele lat ciężkiej pracy, które poświęcił swojej jednostce, wkładając w to wszystko co robił całe swoje serce i umiejętności.