Sprawozdanie z prognozy pogody: Ciepły i słoneczny dzień

Sprawozdanie z prognozy pogody: Ciepły i słoneczny dzień

Na początku dnia, o godzinie siódmej, miarki termometrów pokażą 13 stopni Celsjusza, jednak spodziewane odczucie temperatury będzie o 2 stopnie niższe. W najcieplejszym momencie dnia, który przypada na godzinę piętnastą, możemy spodziewać się aż 26 stopni Celsjusza. Z biegiem wieczoru temperatura powoli zacznie opadać, osiągając 19 stopni Celsjusza o godzinie 22:00.

Słońce będzie królowało na bezchmurnym niebie przez cały dzień. Klimatyczne warunki w czwartek nie przewidują żadnych opadów atmosferycznych. Przygotujcie się na łagodne uderzenia wiatru, który będzie wiał z południa z prędkością 18 km/h.

Ultraviolet Index, czyli wskaźnik promieniowania UV, wyniesie 3 punkty na 10-stopniowej skali. Ze względu na silne nasłonecznienie, proponujemy unikać przebywania na otwartym słońcu oraz zabezpieczyć ciało odpowiednim ubiorem, zakładając okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Należy również pamiętać o użyciu kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Słońce pojawi się na niebie o godzinie 6:19 rano, a zniknie o 18:37 wieczorem. Długość dnia wyniesie 12 godzin i 18 minut, co stanowi o 4 godziny i 26 minut krótszy czas w porównaniu z najdłuższym dniem w roku. Dodatkowo, warto przypomnieć, że do startu astronomicznej jesieni pozostały zaledwie dwa dni.