Przerwa w dostępie do gazu zmusza do ewakuacji dzieci w Konstancinie-Jeziornie

Przerwa w dostępie do gazu zmusza do ewakuacji dzieci w Konstancinie-Jeziornie

Niespodziewana awaria rurociągu gazowego miała miejsce podczas prowadzenia prac budowlanych na ulicy Walentynowicz w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Rurociąg, który uległ uszkodzeniu, spowodował wyciek gazu, co wymagało natychmiastowej reakcji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Dyrekcja żłobka i przedszkola znajdujących się w bliskiej odległości od miejsca awarii podjęła decyzję o ewakuacji swoich podopiecznych. Akcję przeprowadzono szybko i sprawnie, co pozwoliło na zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom tego obszaru.

Działania kontrolne oraz zabezpieczające obszar awarii zostały natychmiast podjęte przez straż pożarną. Po ich zakończeniu, teren przekazano specjalistom z pogotowia gazowego, którzy przejęli kontrolę nad sytuacją.

Starszy aspirant Magdalena Gąsowska, będąca przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, udzieliła informacji na ten temat. Zaznaczyła, że choć sytuacja jest obecnie stabilna, a wyciek gazu został zatrzymany, to dzieci prawdopodobnie już nie wrócą do placówki tego dnia. Powodem jest fakt, że rodzice podejmują decyzję o odbiorze swoich pociech. Dlatego też, wydaje się, że żłobek i przedszkole pozostaną zamknięte do końca dnia. Przede wszystkim jednak, podkreśliła, że nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.