Na warszawskiej starówce nastał czas remontów

Na warszawskiej starówce nastał czas remontów

Już wkrótce możemy się spodziewać rozpoczęcia remontu na warszawskiej starówce. Na początek zaplanowano metamorfozą kamienicy przy ul. Szeroki Dunaj. Dzięki dotacji od miasta w wysokości 87 tys. złotych, efekty remontu będzie można zobaczyć już w lecie.  Stołeczny Konserwator Zabytków wydał na ten temat komunikat. Napisał w nim między innymi, że po zakończeniu remontu budynków pod numerami 1/3, 5, 7 i 9 wspólnota mieszkaniowa rozpoczęła prace remontowe, w kamienicy pod numerem 11.  Remont jest możliwy dzięki dotacjom przeznaczonym przez miasto na rewitalizację zabytków zlokalizowanych na terenie stolicy. Budynek zlokalizowany jest w zachodniej pierzei. W tej części znajdują się także kamienice z numerem 1/3 oraz 5, których renowacja została zakończona w kwietniu.

 

Stołeczny Konserwatorów Zabytków w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych podaje również bardziej szczegółowe informacje na temat kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Szeroki Dunaj 11. Dowiadujemy się z niego, że budynek powstał w czasie powojennej odbudowy Starówki. Wszystko wg projektu A. Banaszewskiej i M. Kuzmy.  Kamienica niewielkich rozmiarów charakteryzuje się  narożnym podcieniem oraz boniowaniem zdobiącym jej przyziemie.  Ponieważ budynek przez długi czas nie mógł się doczekać na renowację, jego obecny stan jest zły. Elewacja uległa zniszczeniu, a łuszczący się tynk w różnych kolorach wręcz straszy.  Podczas renowacji elewacja pokryje się   tynkami barwionymi  w  kolorze różowym,  mającym nawiązywać do oryginalnej barwy.

Według słów Stołecznego Konserwatora Zabytków, miasto  planuje  również   remont  innych budynków znajdujących się na Starym i Nowym mieście. Będzie to możliwe dzięki miejskim dotacjom.

Więcej informacji z Warszawy można znaleźć na stronie https://wawa.pl/