Aktualna sytuacja na odcinku drogi 721

Aktualna sytuacja na odcinku drogi 721

Obecnie przeprowadzane są intensywne prace związane z renowacją 5-kilometrowego fragmentu drogi numer 721, który rozciąga się od ulicy Julianowskiej w Piasecznie aż do Konstancina-Jeziorny. Niektóre części tego odcinka zostały skierowane do jednokierunkowego ruchu. Co więcej, nie znajdziemy tam już żadnych poboczy, co powoduje znaczne utrudnienia dla pieszych oraz osób poruszających się na rowerach.

Jeden z naszych czytelników, pan Zygmunt, opisuje, jak trudno jest poruszać się po tym obszarze, zwłaszcza na fragmencie od ul. Dworskiej do Śniadeckich. Zgodnie z jego relacją, piesi praktycznie nie mają szans na przejście. Powoduje to problemy z dotarciem do pobliskiego sklepu Lidl, gdzie robi regularne zakupy. Choć kierowcy mogą swobodnie jeździć po tej drodze, nikt nie pomyślał o ułatwieniach dla pieszych. Pan Zygmunt wskazuje również, że ta sytuacja jeszcze przez jakiś czas nie ulegnie poprawie, jako że inwestycja nie zostanie zakończona w najbliższym miesiącu.

W okolicach ul. Dworskiej i Śniadeckich pobocza zostały wykopane lub są zapełnione ciężkim sprzętem budowlanym. Podobne warunki panują również na odcinku od ul. Julianowskiej do Przesmyckiego, gdzie trwają gęste prace, a droga jest jednopasmowa. 721 staje się jeszcze węższa od ul. Śniadeckich w kierunku Konstancina, co dodatkowo komplikuje sytuację pieszych.

Z tego powodu skontaktowaliśmy się z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który nadzoruje całą inwestycję, pytając, czy nie było możliwe zastosowanie bardziej przemyślanej organizacji ruchu, która uwzględniłaby również pieszych.